Obsazení filmu


Momentálně role ve filmu ještě nejsou obsazené. Některé tipy máme a na některé postavy hledámy ty pravé. A nějakou dobu ještě budeme hledat. Ale jestli chcete, můžete do toho vstoupit a pomoci nám!

Napište nám svůj tip na obsazení jednotlivých rolí!

Využijte jejich stručný popis a prostě se zasněte. Sice vám neslíbíme, že vybereme právě toho herce, kterého nám doporučíte právě vy, ale kdo ví. Váš ti určitě nezahodíme a budeme přemýšlet, jestli je to opravdu on. A pro autora úspěšného tipu máme docela dobrý dárek: Bude se moci účastnit minimálně jednoho dne natáčení a s hercem, kterého vybral, se na place setká osobně.

Augustin Heřman

AUGUSTIN HERMAN
Je to hlavní hrdina. Mladý sympatický muž, tak asi 20-25 let starý, na počátku trochu naivní, rozpačitý, ale zvídavý, aktivní. Utekl sem ze střední Evropy, protože v jeho zemi zavládla náboženská nesvoboda. U korzára je zvláštní to zmiňovat, ale rád čte, dobře kreslí. Umí se chovat, umí vyjednávat, svítí z něj charisma. Jeho mírně dětinský sen je sehnat v cizině dost peněz, aby mohl najmout vojáky, kteří vyženou Habsburky a umožní, aby mohli v jedné zemi spolu žít lidé různých vyznání. Kromě toho je zamilovaný do Marie, kterou ve své rodné zemi zanechal. (Takže ten první sen je možná tak trochu maskování pro to, aby se mohl vrátit domů a Marii požádat o ruku.) Už si ho představujete?

Dominic Manriquez

DOMINIK DE MANRIQUEZ

Španělský šlechtic. Tedy esence toho, co je to pyšný španělský grand. Jeho rodina sice vůbec není tak vznešená a urozená, jak se tváří, a jeho majetek, se kterým se probíjí světem, vlastně nestojí za nic. Ale to přece nikdo nemusí vědět. A Dominik si naplánoval, že bohatý a vážený bude. Proto vyhledává všechny příležitosti – v dění třicetileté války v Evropě nebo při dobývání nových území plných zlata v Novém světě. Je podnikavý, nic ho nezastaví, na soky nebere ohledy, ale popravdě řečeno – jeho arogance spolu s vytříbeným chováním je tím, co na spoustu žen působí jako droga. V našem příběhu je mu zhruba kolem třicíti. Je to hlavní Augustinův protihráč, v očích Augustina ztělesnění toho, před čím Augustin utíkal z Evropy.

Marie

MARIE
Marie je Augustinova platonická láska. Sice je to „jen“ dcera obchodníka z malého města, ale umí se nosit a chovat jako šlechtična a tím imponuje všem chlapům ve svém okolí. Tedy nejen Augustinovi, ale i španělskému dobrodruhovi Dominikovi de Manriquez. A to jí také nejvíc baví. Není to žádná „amazonka“, opravdu je to možná trochu rozmazlená, mimořádně dívčí / ženská role. Chce dívku, kterou bude bavit obléci si nádherné barokní šaty, nechat si načesat krásný účes, ověsit se zlatými šperky a nechat se obdivovat. Do role Marie hledáme mladou půvabnou dívku ve věku 15 až max 25 let. Je to dívka ze střední Evropy, proto nejlépe dívku se světlou pletí a světlými vlasy.

Mary Catherine

MARY CATHERINE
Mladá anglická dívka z dobré rodiny. Tedy přesněji: Dcera guvernéra, Lorda z Baltimoru. Zajímavá, chytrá a „na druhý pohled“ hezká dívka. Vzhledem ke svému postavení by nemusela vůbec nic. Vlastně by nic moc podnikat neměla, to by se slušelo více. Bylo by snadné a žádoucí, aby se strašně nudila a žila ženským pletichařením jako jiné mladé šlechtičny v 17. století. Ale protože je po otci energická a podnikavá, žije mírně na hranici vkusu té doby.

Edvard Mansveld

EDVARD MANSVELDT

Holandský šlechtic, dobrodruh, bezstarostná veselá povaha. V době našeho příběhu je mu zhruba kolem 30. Jeho strýc je vévoda a slavný válečník z třicetileté války. Augustin se s Edvardem stačí spřátelit, vůči Augustinovi se chová velmi přátelsky a je pro něj zdrojem inspirace. To, co dělá, nedělá s nějakým příliš promyšleným cílem. Jeho rodina je v Holandsku dost bohatá a urozená, že vlastně nemá nic takového zapotřebí. Naopak, jeho strýc, vévoda Mansfeld, by ho asi raději viděl někde v Evropě v mnohem serióznější pozici mladého vévody budujícího svojí kariéru. Jenže on ten divoký život Edvarda baví a když si ho může dovolit, jde tomu vstříc.

Peter Stuyvesant

PETER STUYVESANT

Holandský šlechtic a guvernér kolonie New Amsterdam. V době, kdy se odehrává náš příběh, je mu kolem 60, má spoustu zkušeností, včetně válečných – při jedné z nich přišel o nohu – má spoustu plánů, jak rozšířit holandské kolonie v Americe, je to protřelý mořský vlk. Augustinovi hodně pomůže, když Augustin přijede z Evropy a začíná tu nový život.

Cecil Calvert

CECIL CALVERT, lord of Baltimore

Anglický guvernér. V době našeho filmového příběhu mu je kolem padesátky. Je to energický chlapík, který udělá vše, co umí, pro to, aby anglické kolonie v Novém světě vzkvétaly a rostly. Není sice kdovíjaký dobrodruh, ale také se jen tak něčeho nezalekne. Je to vedlejší postava, která párkrát pomůže Augustinovi.

Henry Morgan

HENRY MORGAN

Menší chlapík ve věku asi 25 let. Pochází z ne moc významné welšské šlechtické rodiny. Mezi korzáry patřil k elitě jak svými nápady, tak svým galantním chováním. Tedy až na situace, kdy se nekontroloval a byl mezi svými. Je to vášnivý kuřák doutníků a nepřekonatelný piják rumu. Nikdo z jeho kumpánů neuměl chlastat tak jako Morgan a udržet s ním krok. Edvard Mansfeld je pro něj cosi jako starším bratrem, se kterým se vzájemně výborně doplňují a stejně jako Mansvelda, Morgana to, co dělá, prostě hrozně baví. A protože není hloupý, umí svůj koníček naplňovat a ještě přitom dělat kariéru. Oba přijmou Augustina mezi sebe a zatáhnou ho do svých plánů.

Francois L’olonaise

Je to rváč, nesmiřitelný nepřítel Španělů, bojovník proti otrokářům, esence toho, co si většinou představujeme pod pojmem „korzár“. Jeho jméno se dlouho v Karibku vysovovalo s posvátnou hrůzou a matky jím strašily zlobivé děti: „Když budeš zlobit, vezme si tě L’Olonaise“. Takového hledáme.

Girl from Portobelo

DÍVKA Z VESNICE NEDALEKO PORTOBELO

Žije ve vesnici, jejíž obyvatelé s chutí pomohou Augustinovi proti španělským vojákům, naše dívka pomůže Augustinovi na cestě džunglí. Je to epizodní role mladší dívky, ale může být docela hezká a můžeme v ní vidět hezkou a šikovnou mladou herečku, ideálně tmavé pleti – Indiánku, Afroameričanku… zkuste se zasnít, co nám o ní prozradíte? Jaká je její minulost, co je zač? A jak se jmenuje? Můžeš jí dát jméno a vymyslet jejich příběh do chvíle než se objeví na plátně, můžete se stát vlastně autorem postavy! V titulkách pak jako jako autoři jména a životopisu dané postavy budeš uvedený.

Commander

Je to Španělský důstojník, sice ve filmu bojuje proti našemu hlavnímu hrdinovi, ale je to prostě voják, přímý, rázný chlapík – a krom toho, že bude mít krásnou uniformu, je třeba mu přiznat, že bude bojovat opravdu skvěle.

Corsair

JACQUES

Jacques je francouzský korzár. Říká, že je z Bretaně. Jacques je trochu tajnůstkář. V době našeho příběhu je mu zhruba kolem 30-40. Možná v Louisianě vlastní nějakou tabákovou plantáž, ale není to jisté. Je to elegantní galantní, chvílemi hodně horkokrevný chlapík, s Augustinem udělá pár oboustranně dobrých obchodů a účastní se jedné větší společné výpravy. Pojďte navrhnout, kdo ho bude představovat a jestli chcete, pojďte nám pomoci poodhalit jeho tajemství – napište jeho stručné životopisné údaje.

PAŠERÁK

Obchod s tabákem byl už v 17. století trpěný s nevolí, v některých zemích byl zakázaný úplně, v Británii se na tabák vztahovalo clo ve výši 4.000% – tedy opravdu, clo dělalo čtyřicetinásobek jeho ceny. A to už stálo za to trochu riskovat a tabák do Evropy pašovat. Až na to, že za to se trestalo smrtí. Takže tak úplně každý si to netroufnul. S vůdcem jedné takové bandy pašeráků se setkáme i ve filmu. Pochází odněkud z Cornwalu a je to tvrdý chlapík zvyklý na riziko a nebezpečí. Ale víc o něm nevíme. Pomůžeš nám zjistit jeho jméno a napsat jeho životopis, abychom věděli, s kým máme tu čest?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

− 7 = 2