Augustin Heřman

Augustin – příběh korzára se inspiruje osudy skutečných historických postav. Odehrává se v polovině 17. století, kdy v Evropě doznívala třicetiletá válka, a mezi zeměmi křižovali uprchlíci. Film vychází ze skutečného příběhu emigranta, který v 17. století uprchl kvůli svému vyznání do Ameriky. Na svých cestách se naučil mluvit několika jazyky, stal se zdatným diplomatem i obchodníkem, ale především se naučil rozumět mapám a proslavil se jako vynikající kartograf.

_mapa

Podíváme se do New Amsterdamu, Baltimore i do Port Royal, přičemž se setkáme s plejádou nejslavnějších pirátů a korzárů, které jsme tam tehdy mohli potkat. Své tu najdou především milovníci Salgariho románů, nudit se ovšem nebudou ani ostatní. Nechybí romantická láska ke krásné dívce, námořní bitky a mořské bouře, pašeráci, intriky.

augustin-calvert-morgan

La Grace

Pro své obchodní i korzárské aktivity si Augustin pořídil loď La Grace. Na svou dobu to byla velmi moderní rychlá loď, což kvůli charakteru svého podnikání potřeboval. Víme o některých divokých a velice úspěšních akcích, které podnikal Augustin na vlastní pěst, ale objevila se i při velkých korzárských a bukanýrských akcích, které vedl Henry Morgan. Augustin tedy, krom toho, že byl vážený a uznávaný kartograf, bohatý a úspěšný obchodník, také patřil do „první ligy“ korzárů toho nejslavnějšího období.

Její originál se nám nedochoval, život dřevěných lodí nebývá tak dlouhý. Ale protože víme o jaký typ lodě šlo, našla si skupina fanoušků Augustina a historických lodí plány a podle nich postavila repliku korzárské lodě Augustina Heřmana. Nese historické jméno po své slavné předchůdkyni a můžete se na ni nejen podívat, ale můžete se i vydat na její palubě na oceán.

Web La Grace >>

La Grace 1075333_10200798309314892_1965380139_o

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

49 + = 52